Stomatologia zachowawcza dorosłych

Wybielanie zębów

Zabieg wybielania jest nieinwazyjną metodą poprawienia koloru zębów. Dotyczyć może zarówno pojedynczych zębów jak i całych łuków zębowych. Najczęściej wybielamy zęby po leczeniu endodontycznym, które są z reguły ciemniejsze i w szarawym odcieniu. Wybielać można też zęby przebarwione po leczeniu antybiotykami lub przed odbudową kosmetyczną.

Zabieg wybielania możemy wykonywać wieloma metodami:

Możemy np. wybielić konkretne zęby w gabinecie na jednej wizycie. Po oczyszczeniu zębów nakładamy specjalny żel na ok. 10-15 min zabieg możemy dodatkowo przyspieszać działaniem światła. Jeśli chcemy poprawić jeszcze efekty stosujemy jeszcze dodatkowo wybielanie nakładkowe.

Wybielanie nakładkowe jest metodą łagodniejszą, ale dłuższą czasowo. Wykonywane jest przez samego pacjenta w domu, nie wiąże się z utrudnieniami w normalnej pracy, a rola lekarza sprowadza się do przygotowania odpowiednich matryc, instruktażu pacjenta, kontroli efektów procesu wybielania. Czas trwania zabiegu wynosi od 8 do 10 dni w zależności od stopnia rozjaśnienia zębów.

Uzyskane efekty utrzymują się przy normalnej higienie j ustnej, przez co najmniej 5 lat.

Stomatologia zachowawcza obecnie pozwala nam  wykonać wiele zabiegów przywracających piękny uśmiech.

Do takich  należą zabiegi  kosmetyczne takie jak: zmiana kształtu zęba, jego koloru poprzez zastosowanie licówek kompozytowych lub ceramicznych, zamknięcie  diastemy  ( przerwy) pomiędzy  jedynkami, wybielenie zębów martwych po leczeniu endodontycznym.

 W wielu przypadkach możliwa jest także odbudowa zęba przy użyciu  specjalnych wkładów z włókna szklanego.     

Szczegółowe informacje możecie otrzymać w naszym gabinecie. Zapraszamy!!!