Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

W naszym gabinecie dzieci są otoczone szczególną troską. W naszej codziennej praktyce staramy się zadbać by próchnica zębów nie stała się przyczyna utraty zębów, a wizyta nie kojarzyła się z bólem. W związku z tym proponujemy wdrożenie programu zapobiegawczego, obejmującego dzieci w każdej grupie wiekowej.

Wizyty kontrolne

Wszystkie wizyty kontrolne są wykonywane, co 6 miesięcy lub częściej, jeżeli stan uzębienia tego wymaga i obejmują: sprawdzenie zębów (wykonanie diagramu), porównanie ze stanem poprzednim, sprawdzenie higieny jamy ustnej, instruktaż codziennej higieny jamy ustnej dla dziecka i rodziców, kontrola zgryzu w przypadku konieczności skierowanie do lekarza ortodonty. Wizyty kontrolne są bezpłatne. Odpłatne są zbiegi profilaktyczne. Dla stałych pacjentów przewidziane są rabaty.

Zabiegi profilaktyczne

Dla najmłodszych w wieku od 8 miesięcy – 2,5 roku proponujemy zabiegi profilaktyczne fluoryzację endogenną przy pomocy tabletek fluorowych.

U dzieci starszych 2,5 – 5 roku wykonujemy zabiegi fluoryzacji kontaktowej – lakierowanie.

U dzieci w wieku od 5 – 14 lat wykonujemy zabiegi fluoryzacji kontaktowej oraz lakowania zębów trzonowych.

Nowości !!!

W ostatnim czasie pojawiły się nowe kolorowe wypełnienia przeznaczone dla dzieci – Twinky Star. Wypełnienia te mają następujące kolory:

czerwony, niebieski, złoty, cytrynowy, zielony, srebrny (kolor zęba z dodatkiem brokatu)

Materiał ten jest przeznaczony do zębów młodych (mleczne lub stałe) i zawiera pewną ilość fluoru zapobiegającego próchnicy.

 

Wizyta adaptacyjna. To bardzo ważny aspekt w leczeniu najmłodszych.  Powinna być dla dziecka ciekawym przeżyciem niezwiązanym z bólem i stresem. Taka wizyta jest bardzo ważna z wielu powodów. Powinna mieć miejsce odpowiednio wcześnie, by można było dziecku pokazać sam gabinet, zapoznać z lekarzem, ale także  wykonać badanie pozwalające nam na wczesne wykrycie próchnicy zębów.